Pem Medic
Szukaj:

Aparaty do krioterapii

Do Państwa dyspozycji oddajemy wysokiej klasy aparaty do krioterapii. Prezentujemy urządzenia, które pomagają w wyeliminowaniu chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych stawów, a także ograniczeniu występowania takich dolegliwości, jak nadmierne napięcie mięśniowe i nerwobóle. Wykorzystanie w udostępnianych aparatach do krioterapii systemu elektronicznego sterowania jest gwarantem bezpiecznego i komfortowego użytkowania. Udostępniamy asortyment, będący gwarantem zmniejszenia kosztów zużycia energii, dzięki czemu stosowany jest w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych w całej Polsce.
Jesteśmy przekonani, że nasza oferta aparatów do krioterapii sprosta Państwa wymaganiom, dotyczącym łatwej obsługi oraz niezawodnego działania specjalistycznego sprzętu medycznego. Prezentujemy urządzenia, które są wyposażone w funkcje regulacji temperatury oraz kontroli ilości gazu. Gwarantujemy, że dzięki polecanym aparatom do krioterapii zwiększa się ergonomika i wydajność pracy. Zachęcamy do współpracy.


W kriostymulacji miejscowej stosuje się urządzenia, które zmieniają ciekły azot w kriogent gazowy (parę azotową o temperaturze wrzenia -195,8°C). W urządzeniach pracujących w systemie grzałkowym w naczyniu dewara napełnionym ciekłym azotem znajduje się grzałka, która umożliwia uzyskanie pary azotu. Regulację siły nadmuch uzyskuje się poprzez zmianę mocy dostarczanej do grzałki. Natomiast w urządzeniach pracujących w systemie pneumatycznym do zbiornika z ciekłym azotem dostarczane jest przez pompę powietrze z otoczenia, a do wytworzenia pary azotowej wykorzystuje się ciepło parowania ciekłego azotu. Regulacja siły nadmuchu możliwa jest poprzez regulowanie ilości powietrza dostarczanego do zbiornika. Urządzenie w wersji pneumatycznej, dzięki wykorzystaniu dodatkowego strumienia powietrza pozwala na obniżenie wydatku ciekłego azotu - podczas pracy wykorzystuje się ok. 40 % azotu mniej niż dotychczasowe konstrukcje. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest obniżenie zużycia energii, gdyż pompa powietrza potrzebuje ok. 5 razy mniej mocy niż grzałka. Uzyskana para azotowa doprowadzana jest za pomocą przewodu kriogenicznego do krioaplikatora. Fizjoterapeuta kieruje przy pomocy krioaplikatora strumień par ciekłego azotu bezpośrednio na schładzaną okolicę ciała pacjenta. Optymalizacja zabiegu możliwa jest poprzez zmianę odległości krioaplikatora od ciała pacjenta, intensywności nadmuchu, szybkości przemieszczania krioaplikatora oraz czasu trwania zabiegu. Dobór odpowiedniej techniki zabiegu zależy od schorzenia, stanu ogólnego i miejscowego chorego oraz okolicy ciała poddawanej ekspozycji.
Aparat do krioterapii KRIOPOL R Mistral Urządzenie krioterapeutyczne ze zbiornikiem na ciekły azot - służy do miejscowego wychładzania powierzchni ciała pacjenta strumieniem par azotu o temperaturze -160 st. C.
19 224,00   17 302,00 PLN
Aparat do krioterapii KRIOPOL R Mistral
Aparat do krioterapii KRIOPOL R Bryza II Urządzenie krioterapeutyczne ze zbiornikiem na ciekły azot - służy do miejscowego wychładzania powierzchni ciała pacjenta strumieniem par azotu o temperaturze -160 st. C.
13 500,00   12 285,00 PLN
Aparat do krioterapii KRIOPOL R Bryza II
Aparat do krioterapii KRIOPOL R Zefir Urządzenie krioterapeutyczne ze zbiornikiem na ciekły azot - służy do miejscowego wychładzania powierzchni ciała pacjenta strumieniem par azotu o temperaturze -160 st. C.
12 960,00   12 053,00 PLN
 Aparat do krioterapii KRIOPOL R Zefir
Strona główna O firmie Nowości w naszej ofercie Promocje Cennik Skontaktuj się z nami