Fizykoterapia

Rehabilitacja jest pojęciem bardzo szerokim. Już w starożytności leczono z wykorzystaniem światła słonecznego i wody. Samo określenie "Rehablitacja" pojawiło się w XX wieku, ale już w 1600 r. zostało wydane w Anglii pierwsze pionierskie dzieło o elektryczności statycznej. Dało to podwaliny pod nowoczesną fizykoterapię, a z czasem zaowocowało powstaniem różnorodnego sprzętu rehabilitacyjnego, takich firm jak np. Astar.

Jak działa terapia?


Różne bodźce wywołują różne reakcje bądź grupy reakcji organizmu – stąd też duży wybór sprzętu. Dostępne są aparaty do magnetoterapii, laseroterapii, a także combi – łączące kilka rodzajów w jednym urządzeniu (na przykład: Terapus 2 czy Physiogo 500i). Rodzaj bodźca i jego natężenie dobierane są do zamierzonego efektu leczniczego. Zabiegi działają rzeciwbólowo i stymulująco. Niektóre spośród zabiegów oddziałują bezpośrednio na funkcjonowanie komórek, usprawniając je. Jest to działanie biostymulacyjne. W ten sposób bodźce pobudzają naturalną zdolność organizmu do regeneracji i walki z chorobą; im młodszy organizm tym stymulacja jest efektywniejsza. Ważny jest dobór odpowiedniego bodźca do indywidualnych potrzeb danego organizmu.

Sprzęt do fizykoterapii jako wsparcie w leczeniu


Zabiegi stosuje się najczęściej w przypadku rozmaitych schorzeń mięśniowo-szkieletowych, zazwyczaj w połączeniu z farmakoterapią i kinezyterapia. Warto pamiętać, że leczenie schorzeń układu ruchu samymi tylko lekami jest niewystarczające i może obfitować w skutki uboczne. Dlatego tak przydatne są aparaty combi: do laseroterapii, magnetoterapii itp.
Ważna też jest profilaktyka. Kluczową rolę odgrywają utrzymywanie prawidłowej postawy w czasie pracy i spędzaniaczasu wolnego.

Aparaty do fizykoterapii w ofercie Pem Medic


Bogata oferta sprzętu rehabilitacyjnego to między innymi urządzenia do laseroterapii, magnetoterapii czy też aparat typu combi. Znajdą tu Państwo takie propozycje, jak model Etius, zestaw Terapus 2, Physiogo 500i czy też Solatronic SLE.Koniecznie zachęcamy do uważnego zapoznania się z propozycjami dostępnymi na stronie: sprzęt do fizykoterapii combi, taki jak na przykład Lasertronic LT-3, Impactis M czy BTL-6000 TR podlega negocjacjom, jeśli chodzi o cenę!