Schwa-Medico - sprzęt medyczny

Firma Schwa-Medico sprzedająca sprzęt medyczny mbH może pochwalić się długą i pełną wydarzeń historią.
Schwa-Medico założenia 3 listopada 1975 roku w Binzen przez Bernda Jürgena Kreutnera.
Młoda firma szybko zaczyna specjalizować się w sprzedaży igieł do akupunktury i akcesoriów do akupunktury. Jako jedna z pierwszych firm oferujących akcesoria do akupunktury, schwa-medico oferuje laser do akupunktury (laser HeNe, 2 mW od Dr. Stoeckli / Zurych), który jest wciąż w tej chwili kupowany. Igły do akupunktury są na początku importowane z Chin, ale wkrótce będą produkowane we własnym zakresie. Igły do akupunktury i akcesoria są sprzedawane przez schwa-medico na konferencjach i kongresach różnych firm akupunkturowych i grup roboczych. Oprócz klasycznej akupunktury nawiązano tu również współpracę w dziedzinie medycyny aurikulo, w tym z Instytutem Bolzmanna w Wiedniu.
Do akupunktury dodaje się elektroterapię.
Ponieważ jednym z głównych obszarów zastosowania akupunktury jest terapia bólu, Bernd Kreutner zaczyna szukać innych metod i urządzeń do leczenia bólu nielekowego. Spotyka metodę przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów, TNS lub TENS, która wciąż jest stosunkowo nieznana w Niemczech. Importuje pierwsze urządzenia TENS z Danii i wkrótce ma urządzenia wyprodukowane w Szwajcarii.
Entuzjastycznie nastawiony do TENS, Bernd Kreutner zleca produkcję własnych urządzeń TENS w Pierenkemper GmbH, z którą firma Schwa-Medico ściśle współpracowała od momentu jej założenia. Pod koniec lat 70. schwa-medico wprowadziło TNS SM 1, pierwsze urządzenie TENS pod własną nazwą.
Dalszy rozwój urządzeń TENS odbywa się we współpracy z niektórymi specjalistycznymi terapeutami bólu, w tym Dr. Flöter i lekarz z Hamburga Dr. Jungck. W ten sposób uzyskuje się coraz lepszą akceptację przez pacjentów i rozprzestrzenia się ta forma terapii.