Komory hiperbaryczne
Tlenoterapia hiperbaryczna to nowoczesna i skuteczna metoda powszechnie stosowana, umożliwiająca szybkie i bezbolesne leczenie wielu schorzeń. To najbardziej efektywna metoda dostarczania tlenu do komórek ciała.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą komór hiperbarycznych
Uzdrawianie wielu obszarów ciała nie może mieć miejsca bez właściwego poziomu tlenu w tkankach. Większość urazów i chorób występuje na poziomie tkankowym lub komórkowym.
Tlenowa terapia hiperbaryczna poprawia jakość życia pacjenta, gdy często standardowa medycyna już nie działa. W wielu przypadkach takich jak: trudno gojące się rany, udary, mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenia głowy, zespół przewlekłego zmęczenia następuje poprawa przy stosowaniu tej terapii.
Podstawowym skutkiem terapii jest zwiększenie ilości tlenu w organizmie. Terapia hiperbaryczna powoduje także:
- zwiększenie dopływu tlenu do uszkodzonego obszaru,
- poprawienie ukrwienia w obszarze uszkodzonym poprzez zwężenie naczyń centralnych a zwiększenie przepływu przez tkanki uszkodzone,
- zmniejszenie obrzęku uszkodzonych tkanek,
- hamowanie namnażania się bakterii i zwiększa skuteczność antybiotykoterapii,
- aktywację neoangiogenezy,
- namnażanie komórek skóry właściwej i zwiększenie produkcji kolagenu,
- wzrost aktywności przeciwbakteryjnej,
- zwiększenie aktywności osteoblastów i osteoklastów,
- zmniejszenie okresu półtrwania karboksyhemoglobin,
- zmniejszenie objętości pęcherzyków gazu we krwi.
Jakie są korzyści miękkich komór hiperbarycznych?
Uzdrawianie wielu obszarów ciała nie może mieć miejsca bez właściwego poziomu tlenu w tkankach. Większość urazów i chorób występuje na poziomie tkankowym lub komórkowym. W wielu przypadkach, takich jak problemy z krążeniem, trudno gojące się rany czy udary odpowiednia ilość tlenu nie może dotrzeć do uszkodzonego obszaru i naturalne uzdrowienie ciała nie odbywa się prawidłowo. Tlenoterapia hiperbaryczna zapewnia ten dodatkowy tlen w naturalny sposób.
Terapia hiperbaryczna u dzieci
Terapia hiperbaryczna pozwala na dotlenienie komórek ciała, pobudza działanie mózgu.
Metoda znajduje zastosowanie w terapii dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespole Downa, autyźmie, zespole Aspergera oraz przy boreliozie. Terapia wspomaga zwalczać pasożyty oraz bakterie. Dzieci, które poddane są terapii poprawiają funkcje społeczne, zwiększają kontakt wzrokowy, widoczny jest u nich rozwój mowy, poprawa koncentracji, jakości snu i apetytu.
Terapia powinna odbywać się codziennie, raz dziennie, do 1,5 h przy ciśnieniu 1,3 ata.
Do komory dziecko jest kierowane przez pediatrę. Pediatra może zalecić badania, aby móc porównywać wyniki po poszczególnych etapach terapii. Najczęściej wykonuje się morfologię, badanie CRP, pasożytów i metali ciężkich. Operator powinien zwrócić uwagę czy dziecko nie ma infekcji górnych dróg oddechowych i nie wprowadzać chorego dziecka do komory. Infekcja może trwale zniechęcić dziecko do terapii.
Zalecane ilości terapii: 10 terapii w fazie początkowej, 10 dni przerwy, 30-40 terapii i 30-40 dni przerwy, należy powtarzać 30-40- dniowe pakiety aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.
Nawet w przypadku uzyskania satysfakcjonujących efektów należy pamiętać o wykonaniu 30-40 zabiegów po około pół roku.
Terapia przynosi najlepsze efekty, gdy jest prowadzona równolegle z innymi terapiami. Należy zrównoważyć ilość zajęć, aby nie dopuścić do przemęczenia organizmu. W przypadku trwania terapii i osiągania przeciwnego efektu do zamierzonego należy przerwać terapię na ok. 10 dni i pozwolić dziecku na zregenerowanie się.
Jeżeli powyższy artykuł przyciągnął Państwa uwagę to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.