Lampy terapeutyczne

Światłolecznictwo jest metodą leczenia wykorzystującą wpływ biologiczny części promieniowania elektromagnetycznego, zawartego między 15 000 a 200 nm długości fali na organizm. W praktyce najczęściej stosuje się sztuczne promienniki podczerwieni - lampy sollux. Źródłem promieniowania podczerwonego  jest żarówka umieszczana w oprawie w kształcie walca lub prostopadłościanu, mającą przesłonę oraz szczelinę do umieszczania filtrów w kolorze niebieskim lub czerwonym. Światło czerwone łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo lampy z regulacją nasilenia żarzenia żarówki, odmierzania czasu naświetlania jak lampy z możliwością ustawiania odległości i kąta padania promieni.

Używane w lecznictwie fizykalnym urządzenia emitujące promieniowanie podczerwone to lampy sollux - która przeznaczona jest do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych w gabinetach fizykoterapii, rehabilitacji i w salonach kosmetycznych. Źródłem do naświetlania są żarówki o różnych mocach. Lampy są wyposażone w komplet filtrów. Filtr czerwony przepuszcza światło R i IR a filtr niebieski przepuszcza głównie promienie widzialne.

W naszej ofercie znajdują się lampy stołowe i na statywie.

Lampa sollux wskazania:
- stany po urazach narządu ruchu
- przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych
- nerwobóle
- przewlekłe i podostre stany zapalne tkanek miękkich
- trudno gojące się rany i uszkodzenia skóry
- dyskopatie, zespoły bólowe kręgosłupa