Innowacyjna terapia TECAR

Terapia TECAR (Transfer Energy Capacitive Resistive) /pojemnościowo-rezystancyjny transfer energii elektrycznej/

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą terapii TECAR.

TECAR Terapia jest zwrotem w medycynie fizjoterapeutycznej i dystansuje inne terapie ze względu na swoją jednolitość. Jej odmienność, w porównaniu z wykorzystywanymi dotychczas podobnymi urządzeniami, opiera się na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości w zakresie 470 KHZ.
Początkowo TECAR Terapia była zastosowana i udoskonalana dla potrzeb najwyższej klasy sportu zawodowego, jednak dzięki jej skuteczności działania została udostępniona dla szerokiego grona pacjentów cierpiących na wszelakie zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu.
Diatermia może być używana po urazie lub stanie zapalnym, gwarantując optymalne rezultaty w krótkim czasie; jest narzędziem zabiegowym w różnych stanach zapalnych, dolegliwościach po różnego rodzaju urazach, działając leczniczo i reparacyjnie.
Odczuwalne jest bezpośrednie zmniejszenie bólu przyspieszając czas fizjologicznego wyzdrowienia.

TECAR Terapia pobudza tkanki zwiększając unaczynienie powodując rozszerzenie naczyń, hamując postęp choroby.

Stymulacja mikrocyrkulacyjna przywraca stan pierwotny, prawidłowy przepływ tlenu i odżywianie wokół miejsca, w którym nastąpił stan zapalny przyspieszając proces leczniczy.
Niektóre przypadki aplikowania diatermii:
- Przykurcze
- Naciągnięcia
- Obrzęki
- Zapalenie ścięgien
- Stany zwyrodnieniowe stawów i artretyzm
- Uszkodzenie wiązadeł
- Newralgie
- Zapalenia kaletki maziowej
- Zapalenia mięśni
- Zapalenia skóry
- Bóle mięśni
- Zapalenia okołostawowe

Fale radiowe (promieniowanie radiowe) są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd. Jeszcze kilka lat temu fale radiowe kojarzone były tylko i wyłącznie z odbiornikami grającymi, obecnie jednak są już szeroko rozpowszechnione w kosmetyce, fizjoterapii i medycynie.

Dzięki licznym badaniom, diatermia (terapia falami elektromagnetycznymi) błyskawicznie rozpowszechniła się w codziennej praktyce i stała się jedną z ważniejszych technologii w fizjoterapii.

Diatermia jest określana jak terapia nieinwazyjna, zdolna do przyspieszenia naturalnych procesów leczniczych, działając w głębszych warstwach tkanek.

Pierwsze rezultaty są zauważalne już od pierwszego zabiegu a związane są ze zmniejszeniem bólu i opuchlizny Są to widoczne sygnały zmierzające do wyzdrowienia.

Dzięki stymulacji systemu limfatycznego, zauważa się wzrost procesów reparacyjnych zmniejszając znacząco czas zdrowienia pacjenta.

Tkanka mięśniowa, dzięki przepływowi energii, sprzyja stymulacji endorfin zmniejszając objawy bólu. Ze względu na działanie zmniejszające ból, diatermia jest również wykorzystywana w świecie sportu.

W zabiegach po nieszczęśliwych wypadkach lub zabiegach pooperacyjnych, diatermia jest używana jako najlepsze oddziaływanie wspierające podczas leczenia aż do poprawy procesów fizjologicznych.

Sygnał o określonej radioczęstotliwości przechodzi z zewnątrz ku wnętrzu, dostarczając energii w dokładnie określonym punkcie.

Efekt termiczny rozwijający się podczas diatermii wywołuje ładunki elektryczne całego ciała, pobudzając metabolizm komórek aż do przywrócenia stanu równowagi homeostatycznej. Dzieje się to dzięki połączeniu wzrostu temperatury i zwiększeniu potencjału energetycznego.

Jeżeli powyższy artykuł przyciągnął Państwa uwagę to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Warto wiedzieć

Zachęcamy do lektury naszych autorskich publikacji dot. fizjoterapii.

Jeśli chcą Państwo poszerzyć swoją wiedzę na temat sprzętu wykorzystywanego w fizjoterapii, lub jeśli ciekawi Was, jak
nowoczesne technologie pomagają w rehabilitacji, zapraszamy do lektury. Przygotowujemy dla Państwa artykuły na temat
sprzętu medycznego i współczesnych technik wspierania leczenia pacjentów. Poruszamy także kwestie alternatyw dla
niektórych zabiegów.

SUCHA KĄPIEL CO2

Sucha kąpiel kwasowęglowa w przeciwieństwie do kąpieli kwasowęglowej - "mokrej", nie wymaga zdejmowania odzieży wierzchniej i nie powoduje dodatkowego obciążenia pacjenta przez ciśnienie hydrostatyczne. Działanie dwutlenku węgla polega na rozszerzeniu naczyń włosowatych, tętniczych i żylnych

Lasery wysokoenegetyczne

Laser wysokoenergetyczny jest niezwykle efektywną metodą terapeutyczną, której rezultaty znajdują potwierdzenie w badaniach klinicznych. Najnowocześniejsze narzędzie do komfortowej terapii przeciwbólowej i biostymulacji.

Komory hiperbaryczne

Komory hiperbaryczne są używane w hiperbarycznej terapii tlenowej (HBOT). Ich działanie polega na zwiększeniu ciśnienia przy jednoczesnym podawaniu tlenu o wysokim stężeniu, zwiększając naturalne procesy uzdrawiania organizmu.